DRS – Kompaktowy przepływomierz turbinowy

kobold-drs

Przepływomierz turbinowy serii DRS firmy KOBOLD, dzięki swojej kompaktowej konstrukcji, znajduje zastosowanie nawet przy ograniczonych gabarytach zabudowy. Przepływomierz do pomiaru wykorzystuje turbinę z łożyskowaniem szafirowym, która jest odpowiednia do pomiaru różnych cieczy. Magnesy w łopatkach turbiny w sposób bezkontaktowy przekazują impulsy do przetwornika elektronicznego. Przepływomierze te charakteryzują się wysoką powtarzalnością 0,1% pełnej skali i długotrwałą stabilnością pomiarową.

Przepływomierze serii DRS dostępne są w wielu wersjach, dzięki czemu można je dopasować do szeregu aplikacji przemysłowych. Ich integracja z istniejącymi systemami pomiarowymi jest bardzo prosta dzięki zastosowaniu standardowych sygnałów wyjściowych. Przetworniki pomiarowe mogą być wyposażone w wyjście impulsowe z czujnikiem Halla w wersji podstawowej, natomiast najbardziej rozbudowane moduły elektroniki posiadają sygnał 4-20mA z nastawialnym progiem sygnalizacji i wyświetlaczem wartości chwilowej przepływu.

Zakres pomiarowy przepływu od 2 do 40 L/min. Przyłącza procesowe w formie gwintów ½” lub ¾”. Korpus przepływomierza może być wykonany z mosiądzu, stali kwasoodpornej lub tworzywa sztucznego. Maksymalne ciśnienie pracy to 200 bar dla korpusów metalowych. Przepływomierze DRS mogą być również wyposażone w czujnik Pt100 do pomiaru temperatury. Dostępne są również wersje na wysoką temperaturę do 150°C.

Karta katalogowa PDF