Szybki i niezawodny sygnalizator poziomu NEK

Przewodnościowy sygnalizator poziomu NEK został zaprojektowany do wiarygodnego monitorowania poziomu granicznego cieczy przewodzących, nawet w ciężkich warunkach procesowych.

Wszędzie, gdzie należy zabezpieczać pompy przed suchobiegiem lub dokładnie monitorować proces chemiczny, sygnalizator poziom NEK korzystnie wpłynie na efektywność i ekonomię procesu technologicznego. Sygnalizatory te działają bardzo szybko, dzięki czemu zapewniają wysokie bezpieczeństwo procesu. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji, małych wymiarach zabudowy i wytrzymałemu korpusowi, idealnie sprawdzą się w wielu aplikacjach przemysłowych.

Sygnalizatory serii NEK zostały tak zaprojektowane, aby w łatwy sposób montować je w zbiornikach. Obudowa posiada sześciokątny uchwyt na klucz i wyposażona jest w zewnętrzne przyłącze gwintowe. Sygnalizatory występują w dwóch wersjach materiałowych: korpus z PPS lub PP. Dwie sondy wykonane ze stali nierdzewnej skierowane są w stronę medium. Gdy tylko przewodząca ciecz zaleje sondy, nastąpi wykrycie poziomu i przełączenie sygnału wyjściowego.

Sygnalizatory NEK dostępne są w dwóch długościach korpusu: 36 i 73 mm. Poprzez zastosowanie indywidualnie dopasowanej rurki osłonowej, długość montażową można samemu dopasować. Sygnalizatory można montować z boku lub od góry zbiornika. Stopień ochrony to IP 68. Urządzenia wykonane z PPS mogą pracować przy ciśnieniu do 20 bar,natomiast modele z polipropylenu do 6 bar.