Nowe czujniki indukcyjne Turck uprox3

Nowe czujniki z serii uprox3 firmy Turck oferują najbardziej kompaktowe konstrukcje aż do średnicy 4 mm oraz największe zakresy wykrywania dla wszystkich metali.

czujniki indukcyjne turck

Na tegorocznych targach w Hanowerze firma Turck zaprezentowała czujniki uprox3 jako trzecią generację swojej serii czujników indukcyjnych uprox o współczynniku korekcji =1, który posiada ten sam zakres detekcji dla wszystkich metali. Platforma elektroniczna czujników z serii uprox została zaprojektowana całkowicie od nowa i jest pierwszą na świecie, która umożliwia produkcję czujników w kompaktowej, gładkiej obudowie o średnicy 4 mm, oraz wersji M5 o zakresie detekcji 1 mm, z możliwością instalacji czujnika poniżej powierzchni montażowej. Firmie Turck udało się także zmniejszyć oraz ujednolicić długości jak dotąd najbardziej kompaktowych konstrukcji od M8 do M18.

uprox3_1

Chociaż istniejące czujniki uprox+ oferowały duży zakres detekcji dla wszystkich metali to w nowej serii udało się je zwiększyć aż do 50%. A zatem czujniki uprox3 firmy Turck oferują obecnie największe zakresy detekcji ze wszystkich czujników o współczynniku korekcji =1 dostępnych na rynku; przeznaczone do montażu pod powierzchnią mają nieosiągalne poprzednio zakresy detekcji: 3 mm dla konstrukcji M8, 6 mm dla M12 i 10 mm dla M18. Dzięki konsekwentnemu rozwijaniu swojej technologii uprox, firma Turck była w stanie osiągnąć większe zakresy detekcji bez żadnych kompromisów w kategoriach wymagań dotyczących działania i montażu. A zatem czujniki uprox3 nie tylko oferują niezawodność w standardowych zastosowaniach dla wymagających zadań wykrywania metali ale także oferują możliwość użycia w całkowicie nowych zastosowaniach.

Z powodu ich nieodłącznej odporności na pola magnetyczne, czujniki z serii uprox3 są odpowiednie do zastosowania w wielu wymagających sektorach przemysłu, takich jak np. spawanie. Tutaj nowa seria uprox3 oferuje wyjątkowo solidne czujniki z powłoką teflonową w wersjach M8, M12 i M18. Tak jak ich poprzedniki, wszystkie czujniki uprox3 oferują zarówno wysoką stabilność EMC i elastyczne opcje montażowe, aż po montaż pół obrotu poniżej powierzchni dla wszystkich metali, jak i precyzyjne punkty przełączania.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ofertą to prosimy o kontakt.